Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Ada Ryszka w finale olimpiady filmowej

Ada Ryszka w finale olimpiady filmowej

Ada Ryszka, tegoroczna maturzystka I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku, przeszła do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, który odbędzie się w Warszawie w dniach 31 marca - 1 kwietnia.

Ada Ryszka pomyślnie rozwiązała zadania sprawdzające wiedzę filmową, medialną i dziennikarską, dokonała analizy sceny filmowej z ?Popiołu i diamentu?, zinterpretowała plakat filmowy oraz stworzyła fotokast na temat pamięci historycznej i tym samym znalazła się w gronie 22 finalistów organizowanej w tym roku po raz pierwszy olimpiady.

Ada od 4 lat uczęszcza na zajęcia filmowe prowadzone w Pracowni Filmoteki Szkolnej i Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku. W ramach zajęć poszerza wiedzę o filmie i mediach, uczestniczy w warsztatach organizowanych w Pracowni Filmoteki, a także wyjeżdża na warsztaty do szkół filmowych w Łodzi i Warszawie. Wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z Pracowni Filmoteki Szkolnej współorganizowała IV edycję Filmowej Gry Miejskiej, która corocznie odbywa się w Rybniku i jest przeznaczona dla uczniów gimnazjum i liceum.

Opiekunką Ady jest Ewa Klonowska – polonistka w Zespole Szkół nr 3 w Rybniku i liderka Filmoteki Szkolnej, która prowadzi zajęcia filmowe dla uczniów w Pracowni Filmoteki Szkolnej i Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku.