Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Dolnośląski Festiwal Nauki Wrocław 2016

Dolnośląski Festiwal Nauki Wrocław 2016

Jak zawsze we wrześniu uczniowie klas biologiczno-chemicznych uczestniczyli w wykładach, warsztatach i laboratoriach w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

W tej cyklicznej imprezie nasza szkoła bierze udział już od ośmiu lat. Zajęcia odbywają się w małych grupach ćwiczeniowych pod kierunkiem pracowników danej uczelni lub studentów kół naukowych. W tym roku w ciągu trzech dni uczniowie klas 2c, 3c i 3b mogli między innymi wysłuchać wykładu dotyczącego skazy krwotocznej w Instytucie Immunologii PAN, zwiedzić Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ,wykonać barwienia bakterii metodą Grama , wziąć udział w konkursie ? ?Jak zwinąć białko na 102 sposoby? z wykorzystaniem animacji komputerowych czy samodzielnie dokonać analizy wody pitnej. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na Uniwersytecie Medycznym – gdzie każdy z uczniów dokonał własnych pomiarów poziomu glukozy, trójglicerydów, cholesterolu, tkanki tłuszczowej.

Zajęcia w ramach festiwali odbywały się na różnych wrocławskich uczelniach: Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Przyrodniczym, Uniwersytecie Ekonomicznym czy Uniwersytecie Medycznym.