Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Dzień otwarty w I LO w Rybniku – relacja

Dzień otwarty w I LO w Rybniku – relacja

W piątek 27 kwietnia 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku został zorganizowany dzień otwarty.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 12:00 krótkim występem chóru Bel Canto w auli szkolnej. Następnie do zebranych gości przemówili dyrektor Tadeusz Chrószcz i przewodnicząca szkoły Nikola Hulbój. W części artystycznej został zaprezentowany spektakl klasy 1f pt. ?Eternal Sins?, którego premiera odbyła się podczas XXIV Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim. Z kolei wiersz o szkole ze spektaklu ?Powstańcy? recytowały Michalina Makarewicz i Wiktoria Gumińska z klasy 1a.

Podczas dnia otwartego na terenie całej szkoły zaplanowano sporo atrakcji. Nie zabrakło doświadczeń chemicznych i fizycznych, czy prezentacji najważniejszych imprez szkolnych, takich jak Festiwal Teatrów w Języku Angielskim im. Floriana Nowaka, Warsztaty Humanistyczne, Wojewódzki Konkurs Poezji Metafizycznej, Konkurs Wiedzy o Filmie Współczesnym Kinomaniak, Frankofoania, Święto Matematyki, Festiwal Nauki czy Dzień Języka Niemieckiego.

Uwaga! Laureaci quizu dotyczącego wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbył się w sali 205, będą mogli odebrać nagrody w dniu testu kompetencji z języka angielskiego, czyli 5 czerwca.

Fotorelacja przygotowana przez Przemysława Kaznochę:

Fotorelacja przygotowana przez Jakuba Bednarczyka:

Zdjęcia z telefonów: