Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku EDJ RELACJA 2019

EDJ RELACJA 2019

26 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Na uczniów czekały liczne atrakcje. Koncert piosenki i poezji obcojęzycznej był głównym punktem programu i cieszył się ogromnym zainteresowaniem gdyż zgłosiło się aż 29 uczestników. Repertuar był bardzo urozmaicony, były piosenki, wiersze oraz bajki w różnych językach.

Konkurs na plakat i przebranie to kolejne atrakcje tego dnia. Plakaty można było podziwiać w auli i na korytarzach szkolnych, natomiast uczestnicy konkursu na najlepsze przebranie zaprezentowali się na scenie w auli, wśród postaci mogliśmy podziwiać Julię Tymoszenko, Ingrid Klimke czy Kate Middleton.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji przygotowanej przez Aleksandrę Szołdrę z kl.2a na temat języków obcych w naszej szkole, imprez cyklicznych i wyjazdów zagranicznych dających możliwość poszerzania horyzontów kulturowych.

W tym dniu w szkole było niezwykle kolorowo. Oprócz strojów królowały kolory flag krajów europejskich gdyż tylko taki ubiór gwarantował przywilej niepytania. Można było również kupić pyszne babeczki domowej roboty.

Nasi prowadzący Klaudia Kulesza kl.2a i Aleksander Szuła kl.3a pożegnali nas w różnych językach i zaprosili na Europejski Dzień Języków 2020. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie braknie nam pomysłów na zorganizowanie podobnej imprezy.

 

Laureatami konkursu na plakat zostały Antonina Mazur (kl.1Al) i Martyna Kusiak (kl. 1g)

Konkurs na przebranie wygrali ex equo Robert Błaszczyk (kl.2a) oraz Oskar Winkler (kl.1f)

Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy

DZIĘKUJEMY