Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku EKO OKNA w Powstańcach

EKO OKNA w Powstańcach

19 marca 2019r. w ramach obchodów Dnia Frankofonii gościliśmy w szkole przedstawicielki firmy Eko-Okna , panią Annę Skrzyńska i panią Angelinę Głombik, które przedstawiały bogatą ofertę firmy dla absolwentów, przede wszystkim kładąc nacisk na zapotrzebowanie na pracowników ze znajomością języka francuskiego.

Uczniowie mieli okazję odwiedzić specjalnie dla nich przygotowane firmowe stoisko, gdzie mogli uzyskać odpowiedzi na pytania, otrzymać ulotki i drobne gadżety, a nawet poczęstować się cukierkiem.

Zainteresowani uczniowie wzięli udział w konferencji , na której dowiedzieli się wielu interesujących szczegółów dotyczących funkcjonowania i struktury prężnie działającej firmy Eko-Okna oraz jej partnerach w licznych krajach Europy jak i wymaganiami stawianymi przez dzisiejszy rynek pracy.

Prezentacja firmy Eko-Okna spotkała się z żywym zainteresowaniem młodzieży, ponieważ jest obecnie jednym z największych pracodawców w regionie oferującym zatrudnienie osobom z dobrą znajomością języka francuskiego, holenderskiego, włoskiego i niemieckiego.

Wizyta Eko-Okien w ZS1 im. Powstańców Śląskich jest początkiem długoterminowej współpracy obu placówek na polu edukacyjnym i preorientacji zawodowej. Inicjatorem współpracy z firmą Eko-Okna jest p. Grażyna Holona-Słodczyk.