Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Filip Szymczyk ?Młodzieżowym Liderem Biznesu?

Filip Szymczyk ?Młodzieżowym Liderem Biznesu?

Uczeń naszego liceum, Filip Szymczyk z klasy 1a, został ?Młodzieżowym Liderem Biznesu?. Gratulujemy!

Filip Szymczyk 1aW Wydziale Zamiejscowym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach odbył się finał V edycji konkursu ?Młodzieżowy Lider Biznesu 2016?. Po raz trzeci konkurs odbył się w całym Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego.

W pierwszej części finału 8 uczestników zaprezentowało swoje prace projektowe przygotowane w II etapie, obejmujące kampanię inwestycyjną regionu, a w drugiej części każdy z uczestników rozwiązywał zadanie ekonomiczne oraz odpowiadał na 2 wylosowane przez siebie pytania z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów i biznesu.

Tytuł ?Młodzieżowego Lidera Biznesu 2016? zdobył Filip Szymczyk z Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Laureat otrzymał nagrodę rzeczową w postaci iPada Apple, ufundowanego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. oraz dwa bezpłatne semestry na dowolnie wybranym kierunku studiów na GWSH, którego fundatorem jest Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Dodatkowo zwycięzca otrzymał zaproszenie na wycieczkę do Brukseli w celu odwiedzenia Parlamentu Europejskiego od prof. Jerzego Buzka.

II miejsce w konkursie zajął Paweł Brzezina z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, który otrzymał kamerę sportową GoPro, a III miejsce zajął Jan Marcalik z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku i otrzymał smartwatch Sony.

Pozostali finaliści, to Magdalena Chodura z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu Zdroju, Gennadij Komada z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Raciborzu, Dominika Nowak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach, Oliwia Pałasz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach, Paweł Plottek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu, otrzymali wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia

W wydarzeniu wzięło również udział wielu znakomitych gości. Wśród nich możemy wymienić Prezydenta Miasta Żory, Waldemara Sochę, Rektora Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach prof. nadzw. dr hab. Krzysztofa Szaflarskiego i Wiceprezesa Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Andrzeja Zabieglińskiego. W finale wziął też udział Dziekan Wydziału Zamiejscowego GWSH w Żorach, Aleksander Wolski, przedstawiciele organizacji gospodarczych z regionu, przedsiębiorcy, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z regionu.

Kilka słów do zgromadzonych wygłosili: Rektor GWSH Krzysztof Szaflarski oraz Wiceprezes KSSE S.A. Andrzej Zabiegliński.

W całym konkursie wzięło udział ponad 440 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.