Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Film absolwentki z nagrodą na WFF

Film absolwentki z nagrodą na WFF

Bardzo udany debiut na Warszawskim Festiwalu Filmowym ma za sobą absolwentka I LO w Rybniku, Kamila Tarabura. Jej film „Chodźmy w noc” otrzymał nagrodę za Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy.

Kamila Tarabura na planie filmu „Chodźmy w noc”. Fot. Robert Ceranowicz

„Chodźmy w noc” to historia nastoletniej Krysi, która pierwszy raz od tygodni wychodzi z domu. Na imprezę, na którą wprosiła ją matka. Krysia nie chce tam być, ale zawsze robi to, co każą inni – ubiera się tak jak lubi mama i grzecznie łyka tabletki od psychiatry. Na imprezie Krysia wpada na ekscentryczną Majkę. Wyruszają razem w podróż, która nabiera zawrotnego tempa. Zraniona Majka sprawdza, jak daleko może się posunąć w swojej seksualności, a Krysia stara się odgadnąć jej tajemnicę. Rodzi się pytanie czy nowa znajomość uleczy Krysię?

– To dla mnie film o tym, że dorośli powinni szanować odrębność nastolatków i dać im prawo do tego, aby mieli swój własny świat, nawet jeśli czasami muszą się w tym świecie sparzyć. To także opowieść o początku przyjaźni, która daje szansę na lepsze jutro – powiedziała reżyserka Kamila Tarabura, która za „Chodźmy w noc” otrzymała wczoraj nagrodę dla Najlepszego Aktorskiego Filmu Krótkometrażowego na 36. Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Kamila Tarabura pochodzi z Rybnika. W naszym mieście kończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich. Jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Szkoły Wajdy. Realizuje krótkie formy: reklamy, teledyski, kampanie społeczne. Ma również doświadczenie jako asystentka reżysera (m.in. „Krew z krwi” reż. Jan Komasa, „High life” Claire Denis). Obecnie pracuje nad swoim debiutem pełnometrażowym.

Zobacz zwiastun filmu „Chodźmy w noc”:

Scenariusz: Nina Lewandowska

Reżyseria: Kamila Tarabura

Zdjęcia: Patryk Kin

Montaż: Tomasz Mączka PSM

Produkcja: Studio Munka, Papaya Films