Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Frankofońskie Rendez-vous w ?Powstańcach?

Frankofońskie Rendez-vous w ?Powstańcach?

W poniedziałek 9 kwietnia społeczność ZS nr 1 im. Powstańców Śląskich po raz kolejny obchodziła święto frankofonii czyli cykliczną imprezę organizowaną w szkole corocznie w trakcie pobytu grupy młodzieży francuskiej z zaprzyjaźnionej szkoły z Castres w południowo-zachodniej Francji, w której biorą udział miłośnicy języka i kultury francuskiej.

Uczniowie ZS nr 1 przygotowali i zaprezentowali na scenie auli bogaty program artystyczny w formie piosenki i poezji francuskojęzycznej. Na scenie wspaniale zaprezentowali się zarówno gimnazjaliści jak i licealiści prezentując wysoki poziom językowy i artystyczny. Uczniowie liceum przygotowali też prezentację multimedialną o naszym mieście oraz quiz dotyczący Rybnika i regionu, do udziału w którym zostali zaproszeni zagraniczni goście. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do degustacji polskich i francuskich potraw i wypieków.

Wspólna zabawa przebiegała w przyjaznej i serdecznej atmosferze. Grupa francuskiej młodzieży otrzymała pamiątkowe gadżety ufundowane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku.

Koordynatorkami obchodów były Grażyna Holona-Słodczyk i Anna Malinowska, nauczycielki języka francuskiego w ZS nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku