Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Hania i Błażej wiedzą o szkole najwięcej!

Hania i Błażej wiedzą o szkole najwięcej!

W piątek 11 marca w auli odbył się finał konkursu wiedzy o szkole „Nasze Liceum – historia i współczesność” dla klas pierwszych i drugich.

Przed konkursem publiczność mogła posłuchać pieśni “Czemu płaczesz Ty Powstańcze…” wykonanej przez Annę Majkę (kl. 3b). Imprezę prowadziły Anna i Dominka Działkowskie (kl. 3b), o oprawę fotograficzną zadbała Laura Strużek (kl. 1d), a o nagłośnienie p. Krzysztof Pierchała.

W finale rywalizowały zespoły z klas 2d, 2c oraz 2b. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 2d – Hanna Brzezinka i Błażej Dara. Gratulujemy!

Oto wyniki rywalizacji:
I miejsce: 2d – Hanna Brzezinka, Błażej Dara,
II miejsce: 2c – Stefania Podleśny, Weronika Podleśny,
III miejsce: 2b – Maja Zmorek, Kinga Glina,
IV miejsce: 2d – Aneta Szweda, Marek Żmudka.

Jury przewodniczył prof. Artur Łojek, a towarzyszyli mu organizatorzy konkursu z poprzednich lat prof. Krystyna Adamczyk oraz prof. Stanisław Kucharczak.

Po konkursie Dyrektor Tadeusz Chrószcz opowiedział młodzieży o związku kolorów flagi Górnego Śląska i flagi Ukrainy oraz o osobie, która łączyła te tereny. Zachęcamy do zgłębienia tematu i sprawdzenia, czy flaga Górnego Śląska jest na pewno żółto-niebieska.

Konkurs zorganizowały prof. Jolanta Stelmach-Adamczyk oraz prof. Beata Pawlas.