Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Licealisty

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Licealisty

W piątek, 21 października, w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach odbyła się inauguracja roku akademickiego 2022/2023 dla uczniów szkół średnich, zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Uniwersytetu Licealisty. Wzięli w niej udział Bartłomiej Korduła z klasy 4B oraz p. wicedyrektor Arkadiusz Tabacki.

W uroczystości związanej z inauguracją roku akademickiego uczestniczył dr hab. n. med. Oskar Kowalski, prof. SUM, prorektor ds. kształcenia podyplomowego i promocji uczelni, władze dziekańskie Wydziałów Nauk Medycznych w Katowicach i Zabrzu, dr n. med. Agnieszka Kosowska, koordynator ds. Uniwersytetu Licealisty WNMK.

Wykład inauguracyjny dot. transplantacji szpiku wygłosił prof. dr hab. n. med. Grzegorz Helbig.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Centrum Symulacji Medycznej, czyli możliwość zapoznania się z nowoczesnym sprzętem wykorzystywanym w ramach kształcenia przyszłych adeptów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tego samego dnia w Sosnowcu miała również miejsce uroczysta inauguracja Uniwersytetu Licealisty prowadzonego przez Wydział Nauk Farmaceutycznych, do którego zakwalifikowała się uczennica klasy 4B – Eliza Tatarczyk.

Realizacja przez Wydział Nauk Medycznych w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach projektu edukacyjnego pt. Uniwersytet Licealisty, ma na celu popularyzację studiów w obszarze medycznym oraz zmotywowanie Licealistów do pogłębiania wiedzy i zainteresowań w zakresie nauk ścisłych oraz zainteresowaniu najzdolniejszych licealistów kształceniem w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Uczestnictwo w zajęciach i zdanie egzaminu końcowego organizowanego w formie Konkursu Ogólnopolskiego jest dla słuchaczy szansą na zdobycie dodatkowej liczby punktów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na studia na Śląski Uniwersytet Medyczny.