Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku JuFeNalia – Krzysztof Juroszek

JuFeNalia – Krzysztof Juroszek

Kolejnym gościem w ramach JuFeNaliów będzie Krzysztof Juroszek, architekt w międzynarodowym biurze Baumschlager ? Eberle DDJM w Krakowie. W piątek 16 lutego 2018 roku poprowadzi on wykład pt. ?Liberland: wizja nowego mikropaństwa w Europie?.

Krzysztof Juroszek ? absolwent I LO w Rybniku, ukończył studia Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w 2015 roku. Freelancer projektant i grafik. Edukator w dziedzinie architektury. Od kilku lat prowadzi kursy przygotowawcze i zajęcia z rysunku architektonicznego dla kandydatów na studia architektoniczne. Od 2 lat architekt w międzynarodowym biurze Baumschlager ? Eberle DDJM w Krakowie.

Ideowy wolnościowiec ? jego praca magisterska poruszająca problem urbanistyki w ustroju wolnorynkowym zdobyła uwagę społeczności libertarian a rozwiązania zostały przyjęte do dyskusji przy tworzeniu systemu planowania przestrzennego dla nowego mikropaństwa.

Krzysztof Juroszek jest jednym z dwóch Polaków posiadających obywatelstwo Wolnej Republiki Liberlandu; obecnie tworzy stowarzyszenie skupiające architektów i urbanistów wolnorynkowych wokół idei tego mikropaństwa.


W I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku trwa Jubileuszowy Festiwal Nauki 2017/18, czyli JuFeNalia, zorganizowany z okazji 95-lecia istnienia I LO.

http://zs1.rybnik.pl/jufenalia201718.html

Jubileuszowe spotkania z absolwentami szkoły będą odbywały się przez cały rok szkolny 2017/18.