Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Konkurs plastyczny „Kolaż z Szymborską”

Konkurs plastyczny „Kolaż z Szymborską”

Konkurs plastyczny „Kolaż z Szymborską” zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym w „Roku Wisławy Szymborskiej” z okazji 100. rocznicy urodzin poetki.

Kolaże Szymborska tworzyła dla przyjaciół. “Wyklejanki”, jak je nazywała, najczęściej w formie pocztówek, wykonywała od lat 70 XX wieku. Powstało ich w sumie kilka tysięcy. Kompozycje składające się ze słów i obrazów łączyła w sposób nieoczywisty – dowcipny, ironiczny i zaskakujący.

 1. rocznica urodzin jest znakomitą okazją do przypomnienia uczniom twórczości poetki w niebanalny sposób.

 

REGULAMIN KONKURSU

 • Słowo kolaż pochodzi z języka francuskiego (collage) i oznacza przyklejanie. Jest to technika plastyczna, która polega na komponowaniu obrazu z różnych materiałów, np. kawałków tkanin, ilustracji gazetowych, reprodukcji, fotografii, a także drobnych przedmiotów codziennego użytku.
 • Praca musi zostać wykonana samodzielnie. Kolaż, powinien komentować wybrany wiersz Wisławy Szymborskiej lub postać poetki. Kolaż może mieć tradycyjną formę plastyczną, ręcznie wykonaną lub może być w formule elektronicznej w stylu fotomontażu, który należy wydrukować.
 • Format pracy: A4 (297 mm X 210 mm)
 • Na odwrocie pracy należy umieścić drukowanymi literami:
  – IMIĘ i NAZWISKO AUTORA
  – KLASĘ
  – E-MAIL
 • Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.
 • Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 31 marca 2023 roku.
 • Oceny prac dokona powołana przez organizatora komisja konkursowa. Ostateczny werdykt należy do komisji konkursowej.

 

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na szkolnym korytarzu wraz z wystawą poświęconą polskiej noblistce – patronce roku 2023.

Zachęcamy do zabawy!