Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Konkurs wiedzy o szkole rozstrzygnięty

Konkurs wiedzy o szkole rozstrzygnięty

W dniu 29 kwietnia 2024 r. w auli szkolnej odbył się finał konkursu wiedzy o historii szkoły zatytułowany ,,Nasze Liceum - historia i współczesność” organizowany przez naszych historyków ‒ Dariusza Jądro i Artura Łojka.

W finałowym etapie tego konkursu wzięło udział siedem zespołów, które najlepiej poradziły sobie z testem w pierwszym etapie. Byli to reprezentanci następujących klas: 1b, 1c, 2b, 2c, 2f i aż dwie drużyny z klasy 2i. Uczestników konkursu wraz z publicznością przywitał na wstępie Dyrektor Szkoły Arkadiusz Tabacki, który pełnił także funkcję przewodniczącego komisji konkursowej, w skład której weszli także wymienieni wcześniej historycy. Prowadzącymi były dwie uczennice z klasy 3d ‒ Klaudia Gamoń i Aneta Hajnce. W finałowym etapie konkursu uczestnicy musieli w formie ustnej zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi bogatej historii szkoły oraz jej funkcjonowania w czasach współczesnych. Rywalizacja o pierwsze miejsce była pasjonująca, toteż w celu wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. Ostatecznie wyniki ukształtowały się w następujący sposób:

I miejsce ‒  Judyta Zając i Liliana Zientek z klasy 1c

II miejsce ‒ Joanna Pochwyt i Szymon Rylski z klasy 2c

III miejsce ‒ Zuzanna Cepil i Wiktoria Mańczyk z klasy 2i

 

Dodatkowo dla pozostałych uczniów w czasie konkursu odbył się także elektroniczny quiz wiedzy o szkole ‒ ,,Quizizz”. W niniejszym quizie najlepsza okazała się Maja Szwajcok z klasy 1d.

 

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom finału!

 

Dariusz Jądro i Artur Łojek