Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku ?Ładunki dodatnie? trzecie w Katowicach

?Ładunki dodatnie? trzecie w Katowicach

Sztuka to najlepszy środek przekazu. Grupa teatralna ?Ładunki dodatnie? z naszego gimnazjum wie o tym doskonale.

12 grudnia 2017 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym ?PROFORMA?, w którym gimnazjalistom udało się zdobyć trzecie miejsce.

Grupa z wielkim zaangażowaniem podeszła do tematu konkursu. Autorski spektakl zatytułowany ?Między nami? został stworzony z dużą pomocą starszego kolegi, maturzysty ? Krzysztofa Kaczmarczyka oraz pod okiem pani pedagog Barbary Zaparty-Piaseckiej. Przedstawia on problemy młodzieży, która przez nowości technologiczne nie potrafi nawiązać głębszych relacji. Główna bohaterka Hania, której nie interesują portale społecznościowe, jest wyobcowana wśród swoich rówieśników. Przekazem spektaklu było wezwanie zawarte w wierszu Edwarda Stachury do wzmocnienia więzi międzyludzkich i odnajdywania siebie.

Gimnazjaliści podejmując aktualne problemy młodzieży wykazali się wielką kreatywnością i oryginalnością, za co zostali docenieni przez jury konkursu.

W spektaklu wystąpili: Mateusz Górecki, Irmina Lepiarczyk, Stanisław Mroszczak , Anna Musielak, Julia Piasecka ,Zofia Sądel, Paulina Stachak, Mikołaj Tabaka oraz Aleksandra Szołdra. Dźwiękiem zajmowała się Magdalena Wróbel, a światłem Kajetan Szendzielorz.

Grupie teatralnej serdecznie gratulujemy sukcesu!

Magdalena Wróbel