Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Mateusz jest już w Indiach

Mateusz jest już w Indiach

Przypomnijmy, że nasz ubiegłoroczny maturzysta, Mateusz Bronikowski z klasy 3f, został laureatem LIX Olimpiady Astronomicznej. Dzięki wywalczonemu drugiemu miejscu poleciał do Indii, gdzie będzie reprezentował Polskę w 10. Międzynarodowej Olimpiadzie z Astronomii i Astrofizyki w Indiach.

>> Mateusz Bronikowski laureatem LIX Olimpiady Astronomicznej – czytaj więcej

Mateusz Bronikowski jest już w Indiach, a konkretnie w miejscowości Bhubaneswar. Razem ze swoją drużyną leciał przez Frankfurt i Delhi. Olimpiada rozpoczyna się dziś, tj. 9 grudnia i potrwa do 19 grudnia. Składa się z zadań teoretycznych, części obliczeniowej i obserwacyjnej.

Dzisiejszego wieczoru uczestnicy olimpiady oddadzą komórki i do ceremonii zakończenia nie mogą utrzymywać kontaktu ze światem zewnętrznym, tylko skupić się na rozwiązywaniu zadań na własną rękę. Program jest uzależniony od pogody i możliwości obserwacyjnych, ale oprócz części naukowej zwykle organizatorzy przygotowują również trochę atrakcji sportowych oraz turystycznych ciekawostek.

Ciekawostką jest informacja, że językiem obowiązującym na całej olimpiadzie jest angielski i jakiekolwiek błędy w tłumaczeniu są uważane jako błędy w rozwiązywaniu zadań, nie uwzględnia się reklamacji.

Trzymamy kciuki za Mateusza. Powodzenia!

Więcej o olimpiadzie znajdziecie pod linkami:

http://www.ioaa2016.in/

https://www.facebook.com/ioaa2016/

Źródło zdjęcia: Facebook Damian Jabłeka > ?IOAA 2016