Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Młodzież 1LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku- kontra stres

Młodzież 1LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku- kontra stres

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej ,,Zwolnieni z Teorii” uczennice klas trzecich podjęły się realizacji projektu-,, Stop Stressin'”.

W ramach projektu, dnia 20.02.2023r. dziewczyny wraz z psychoterapeutą, oligofrenopedagogiem- Panią Dominiką Siwek przeprowadziły warsztaty, dotyczące radzenia sobie ze stresem. Uczniowie mogli zapoznać się z metodą mindfulness-treningiem uważności, a także wejść w świat wirtualnej rzeczywistości, dzięki okularom VR.

Celem projektu jest wzbudzenie świadomości wśród młodych ludzi na temat szeroko pojętego stresu oraz sposobów radzenia sobie z nim. To tylko jedno z wielu działań uczennic dotyczących projektu; odbyła się także konferencja szkoleniowa w Warszawie ,, Profilaktyka na nowo” w partnerstwie z fundacją ,,Rak and Roll”, zaplanowany jest także wywiad z Panią Dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Rybniku. Swoją działalność prowadzą także na wielu social mediach, m.in. Instagramie i Facebooku.

W projekcie biorą udział: Julia Karaszewska, Hanna Brzezinka, Weronika Fojcik, Klaudia Dziechciarz, Hanna Barszcz i Martyna Pająk.