Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Muzyczny Wiedeń – edycja 2.0

Muzyczny Wiedeń – edycja 2.0

To już drugi taki wyjazd w tym roku szkolnym! Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pojechali do europejskiej stolicy muzyki w ramach projektu “Muzyczny Wiedeń” przygotowanego przez prof. Joannę Miksztę.

 4 grudnia “Powstańcy” uczestniczyli w generalnej próbie otwartej opery Giacomo Pucciniego “Turandot” w Operze Wiedeńskiej. Tym razem gościli w Musicverein i wysłuchali kompozycji A. Brucknera oraz M. Ravela w wykonaniu filharmoników wiedeńskich – jednej z najsłynniejszych orkiestr pod batutą światowej sławy dyrygenta – maestro Zubina Mehty. W czasie koncertu zagrała również Martha Argerich uznawana współcześnie za jedną z najlepszych pianistek.

Wyjazd do Wiednia w sposób szczególny był dedykowany chórowi Bel Canto prowadzonemu przez prof. Lidię Blazel-Marszolik oraz prof. Iwonę Remiorz, gdyż w grudniu obchodził on jubileusz 35-lecia swojej działalności. Piękny jubileusz udało się pięknie celebrować w prawdziwie muzycznej oprawie. 

Projekt “Muzyczny Wiedeń” został zrealizowany dzięki życzliwości i przy współpracy z panem Michaelem Łyczkiem – absolwentem naszej szkoły. Dziękujemy.