Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Nasi licealiści na podium III Filmowej Gry Miejskiej

Nasi licealiści na podium III Filmowej Gry Miejskiej

19 sześcioosobowych drużyn z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Rybnika wzięło udział w III Filmowej Grze Miejskiej. Trzecie miejsce w imprezie zajęli uczniowie naszego liceum!

Otwarcie III Filmowej Gry Miejskiej odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku. Na początku organizatorka gry, Ewa Klonowska oznajmiła uczestnikom, że spoczęło na nich ważne zadanie: – Ziemia jest w niebezpieczeństwie, a superbohaterowie, którzy mogliby ją ocalić są zmęczeni i właśnie odpoczywają po upraniu swoich koszulek. Drużyny graczy mają przekonać superbohaterów, aby dołączyli do nich w szlachetnym celu ratowania Ziemi przed Złem.

Uzbrojeni w karty gry, zapał i dobry humor, uczniowie wyruszyli w miasto, aby w wyznaczonych stanowiskach zmierzyć się z zadaniami związanymi z ikonami kina, takimi jak: Batman, Spiderman, Kapitan Ameryka, Han Solo czy Harry Potter. Zaskoczeniem dla graczy było umieszczenie w gronie superbohaterów także postaci z polskiego kina okresu PRL-u: Mateusza Birkuta z ?Człowieka z marmuru? i Asa z ?Hydrozagadki?. Zadania związane z tymi filmami – znajdującym się w programie Filmoteki Szkolnej – dotyczyły czasów Polski Ludowej. Młodzi ludzie musieli wypytać przechodniów o ich wspomnienie z lat PRL-u, czy ułożyć hasło przestrzegające przed nałogami, podobnie jak robił to AS – polski Superman z filmu Kondratiuka.

Uczniowie na poszczególnych stanowiskach gry m.in. projektowali nowy pojazd dla Batmana, przechodzili tor przeszkód, aby dorównać siłą Supermanowi, przywoływali dźwiękiem Kosogłosu Katnis – bohaterkę ?Igrzysk śmierci? i odbijali Hana Solo z niewoli, wcielając się w role bohaterów ?Gwiezdnych wojen?. Szczególnie atrakcyjna okazała się wizyta w Pracowni Filmoteki Szkolnej w ZS nr 3, zainscenizowanej na królestwo Harry?ego Pottera. W mrocznej scenerii, przy blasku świec, z wyświetlonym na ekranie obrazem Hogwartu zawodnicy rozwiązywali zagadki z kart TABU pilnując, aby Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać nie przeszkodził w ich misji.

Po podliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce zajęły drużyny Gimnazjum nr 1 w Rybniku i Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych, a na najniższym stopniu podium stanął zespół z I LO im. Powstańców Śląskich. Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe kubki, płyty dvd oraz gadżety Filmoteki Szkolnej.

Skład drużyny z I LO, która zajęła trzecie miejsce: Wojtek Smyczek, Wojtek Burzywoda, Bartek Goworowski, Michał Stoszko, Krzysztof Panek, Tomek Krauzy.

Składy pozostałych dwóch drużyn z I LO:

1) Zuzia Zdrzałek, Marta Winkler, Robert Kolarczyk, Lila Porada,

2) Paulina Krawiec, Edyta Stebel, Adrian Cichocki, Alicja Ferens, Magdalena Wróbel, Emilia Wojtas, Kajetan Szendzielorz.

Zdjęcia: Adam Doliba