Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Nasi uczniowie z certyfikatami DELF B1

Nasi uczniowie z certyfikatami DELF B1

Certyfikaty międzynarodowe z języka francuskiego DELF B1 zdobyte!

10 czerwca 2017 roku pięcioosobowa grupa uczniów klas drugich zmierzyła się z testami DELF B1 w Alliance Française w Katowicach. Czterostopniowy egzamin zdali z bardzo dobrymi wynikami. Cieszy fakt, że nasza młodzież z grup francuskich potrafi sprostać trudnym wyzwaniom i coraz młodsze roczniki podchodzą do egzaminów.

Dyplomy DELF / DALF potwierdzają znajomość języka francuskiego i uznawane są na całym świecie. Posiadanie certyfikatu jest świadectwem dodatkowych kwalifikacji i korzystnie wygląda w CV podczas starania się o pracę. Pozytywnie zdane egzaminy przynoszą wymierne korzyści uczniom i studentom zamierzającym kontynuować naukę we Francji. Certyfikat DELF na wyższych poziomach gwarantuje przyjęcie na studia we Francji bez konieczności zdawania egzaminu językowego. Im wyżej ceniona szkoła, tym lepszej znajomości języka francuskiego wymaga.
Ponadto DELF B2 daje uprawnienia do nauczania przedmiotów niejęzykowych w klasach dwujęzycznych.

Oto nasi szczęśliwcy: Karolina Pustelnik, Ramona Siodmok, Filip Wróbel, Dominik Kowalski, Kacper Strójwąs.