Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Pączkowa akcja charytatywna

Pączkowa akcja charytatywna

Przy okazji tłustego czwartku uczniowie rybnickich „Powstańców” zorganizowali akcję charytatywną. Pieniądze ze sprzedaży pączków przekażą na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

W poniedziałek 6 lutego nad ranem południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8. Od tamtej pory pojawiło się wiele wstrząsów wtórnych. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 40 tys. osób.

W pomocy ofiarom trzęsienia ziemi wzięły udział polskie organizacje, takie jak Polska Akcja Humanitarna, Polski Czerwony Krzyż czy strażacy z grupy „Husar”, uczestniczący w akcji ratunkowej na miejscu tragedii.

Swoją akcję charytatywną na rzecz poszkodowanych zorganizowała dziś młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

Z okazji tłustego czwartku pieniądze zebrane ze sprzedaży pączków chcemy przeznaczyć na zbiórkę na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji, którzy obecnie potrzebują pomocy humanitarnej w trudnych zimowych warunkach – słyszymy od przedstawicieli samorządu uczniowskiego I LO.

Warto dodać, że to nie pierwsza akcja charytatywna „Powstańców” w tym roku szkolnym:

Uczniowie naszej szkoły chętnie i aktywnie włączają się w akcje charytatywne. Zawsze wspierają potrzebujących. Dzięki temu uczą się wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, współpracy i odpowiedzialności. A nam nauczycielom zależy na tym, aby nasi uczniowie dostrzegali ludzi, którzy potrzebują pomocy, więc takie akcje wspieramy – powiedziała Aleksandra Kosior-Rychlik, opiekunka samorządu.