Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Paulina i Łukasz z indeksami KUL

Paulina i Łukasz z indeksami KUL

Za nami V Wojewódzki Konkurs Wiedzy o indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, którego organizatorami są IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

W kategorii ?Język polski? trzecie miejsce i indeks na dowolny kierunek Wydziału Nauk Humanistycznych KUL zdobyła Paulina Krawiec z 3d. Nasza uczennica napisała i obroniła pracę na temat ?Śląska mentalność i dialekt – atut czy przeszkoda we współczesnym świecie? Korzystając z wybranych publikacji i materiałów dostępnych w prasie i Internecie, przedstaw zagadnienie na podstawie współczesnych zjawisk kulturowych, gospodarczych i społecznych?. Warto dodać, że konkurs w kategorii ?Język polski? odbywał się po raz pierwszy i nosił tytuł ?Ciekawi świata?.

Z kolei w kategorii pod hasłem ?Język angielski – pomysł na Twoją przyszłość?, laureatem został Łukasz Jezapkowicz, uczeń klasy 3f. W konkursie składającym się z trzech etapów (test ze znajomości języka angielskiego, napisanie eseju na podany temat, a następnie przedstawienie  prezentacji multimedialnej uzasadniającej treść pracy) uzyskał tytuł laureata zdobywając indeks na dowolny kierunek Wydziału Nauk Humanistycznych KUL.

Gratulujemy!