Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Po niemiecku na Śląsku

Po niemiecku na Śląsku

Za nami finał XIV Edycji Śląskiego Konkursu Języka Niemieckiego, organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. Nikoli Tesli w Chorzowie. Patronat nad konkursem objął Goethe-Institut, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Naszą szkołę reprezentowała trójka licealistów: Dagmara Wójcik, Krzysztof Kaczmarczyk oraz Filip Pańczyk. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować wiersz, piosenkę, monodram lub prezentację na wybrany wcześniej temat oraz odpowiedzieć na pytania komisji.

Zwycięzcą konkursu okazał się Filip Pańczyk, który swoją prezentacją oprowadził jury oraz zgromadzoną publiczność po najważniejszych niemieckich bibliotekach.

Sympatię publiczności zaskarbił sobie natomiast Krzysztof Kaczmarczyk, który, jako jedyny, zdecydował się przygotować monodram pod tytułem „Der Kontrabass”, autorstwa Patricka Süskinda, za co został uhonorowany nagrodą ufundowaną przez Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec, Pana Zbigniewa Jezierskiego.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!