Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Warsztaty z dziedziny prawa dla klas pierwszych

Warsztaty z dziedziny prawa dla klas pierwszych

W ramach JuFeNaliów w naszej szkole odbywa się właśnie cykl ciekawych warsztatów dotyczących propedeutyki prawnej. Przewodnikami po tej niełatwej tematyce są nasi absolwenci i zarazem rybniccy adwokaci: Pan Mecenas Michał Mizioch oraz Pani Mecenas Patrycja Kosidło-Pardej.

Warsztaty to właściwie cykl 4 spotkań, które odbywają się na lekcjach ?Wiedzy o społeczeństwie? w klasach: 1e oraz 1f. Młodzież poznaje prawa przysługujące osobie wchodzącej w dorosłość, ale też zapoznaje się z najważniejszymi zasadami prawa cywilnego, karnego, a nawet konsumenckiego. Przykłady z życia wzięte i aktywizujące formy przekazu treści stają się głównym atutem tych zajęć. Całość zwieńczona zostanie symulacją rozprawy karnej.

Michał Mizioch – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Michał Mizioch jest adwokatem oraz koordynatorem Komisji Edukacji Prawnej oraz Kontaktu ze Szkołami Wyższymi przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W praktyce zawodowej zajmuje się między innymi sprawami z zakresu prawa gospodarczego i rodzinnego oraz problematyką ochrony danych osobowych. W wolnych chwilach biega oraz uprawia wspinaczkę.