Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Z naszej ulicy do Brukseli

Z naszej ulicy do Brukseli

Uczennice naszego liceum (Anna Bomba, Martyna Legieć, Izabela Makosz i Paulina Nitner), które znalazły się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu ?Europa z naszej ulicy" zorganizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, razem ze swoją wychowawczynią p. Joanną Miksztą w dniach 15-18.05. br. odbyły niezwykłą podróż do Brukseli.

Wyjazd był formą nagrody dla drużyn, które w warszawskim finale najciekawiej zaprezentowały funkcjonowanie Unii w swoim regionie.

>> Ulicami Rybnika do Brukseli

Pierwszego dnia pobytu w stolicy Europy uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić Parlamentarium oraz siedzibę Parlamentu Europejskiego, gdzie wzięli udział w spotkaniu z europosłem Jarosławem Wałęsą. Obejrzeli również multimedialną ekspozycję w Domu Historii Europejskiej. Uczennice poznały zasady funkcjonowania Rady Europejskiej, a także spotkały się z pracownikami Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej.
Oprócz centrum europejskiego dziewczyny zobaczyły też piękną Starówkę, posąg Don Kichota oraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Brukseli ? Manneken pis, czyli słynną figurkę – fontannę sikającego chłopca.
Dziewczynom gratulujemy sukcesu i zachęcamy innych uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu ?Europa z naszej ulicy”.