Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku 15. Kinomaniak: Paulina i Maja obroniły tytuł po dogrywce

15. Kinomaniak: Paulina i Maja obroniły tytuł po dogrywce

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku odbyła się 15. edycja międzyszkolnego konkursu Kinomaniak skierowanego do uczniów rybnickich szkół ponadpodstawowych.

W tegorocznej edycji Kinomaniaka wzięło udział 20 dwuosobowych zespołów z I Liceum Ogólnokształcącego, V Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku.

W pierwszej części konkursu uczestnicy zmierzyli się z testem, w którym do zdobycia było 50 punktów (najlepszy wynik to 44 punkty).

Test jest dostępny pod linkiem:
https://1lo.rybnik.pl/pliki/2023/11/15-kinomaniak-test.pdf

Do finału awansowało pięć najlepszych par, które zachowały połowę punktów zdobytych w części testowej.

W decydującej rozgrywce uczestnicy musieli m.in. rozpoznać film po zwiastunie czy plakacie, a także odgadnąć nazwiska aktorów wyświetlonych na ekranie. Pojawiła się także muzyka filmowa, opisy filmów oraz pytania za 1 punkt (aktorzy), 2 punkty (reżyserzy) i 3 punkty (operatorzy kamer i kompozytorzy).

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji dwie ekipy posiadały taką samą ilość punktów. Potrzebna była dogrywka, w której więcej szczęścia miały Paulina Hiltawska i Maja Bury z I LO. Tym samym dziewczyny obroniły zwycięstwo z poprzedniej 14. edycji konkursu. Drugie miejsce zajęli Emila Ośliźlok i Paweł Ryszka z ALO. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Dawid Macionczyk i Lew Wilczyk z I LO, Jakub Pieczka i Filip Sucheta z V LO oraz Natalia Chrószcz i Zofia Massalska z I LO.

Organizatorem konkursu był nauczyciel I LO, Adam Doliba, a pomagali mu uczniowie: Maja Dwornicka, Zofia Romaniuk-Demonchaux (pomoc w prowadzeniu imprezy), Laura Strużek (zdjęcia), Bartosz Miera, Jakub Parma (tablica wyników) i Filip Zimończyk (obsługa komputera). Transmisję przeprowadził Krzysztof Pierchała.

W organizacji imprezy (wystrój sali, poczęstunek, nagrody, upominki dla uczestników, gadżety z logo konkursu) pomogli: Rada Rodziców przy I LO, firma Hostersi, Teatr Ziemi Rybnickiej, Miasto Rybnik, Dyskusyjny Klub Filmowy Ekran, Cinema City i Multikino.