Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Alicja wicemistrzynią świata!

Alicja wicemistrzynią świata!

Znakomity występ naszej uczennicy Alicji Klasik w bułgarskim Płowdiw. Szpadzistka RMKS-u Rybnik została wicemistrzynią świata juniorek!

W Płowdiw odbyły się mistrzostwa świata juniorek. W piątek 7 kwietnia srebrny medal wywalczyła uczennica klasy 4c, 19-letnia Alicja Klasik.

W drodze do finału szpadzistka RMKS-u Rybnik pokonała kolejno Alejandrę Piedrahitę Gomez z Kolumbii 15:8, Julię Trynovą z Estonii 15:10, Adelę Bogdanov z Izraela 15:11, Vanie Gogniat ze Szwajcarii 15:14, Grace Hu z Kanady 15:11 i Annę Maksymenko z Ukrainy 15:9. W finale została zatrzymana przez Hadley Husisian z USA, przegrywając 9:15.

Trenerem zawodniczki jest nasz absolwent, rybniczanin Artur Fajkis.

Dwa dni później Alicja Klasik dorzuciła złoty medal w turnieju drużynowym mistrzostw świata! Oprócz niej w złotym zespole walczyły Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik), Gloria Klughardt (AZS AWF Kraków) i Cecylia Cieślik (PKSZERM Warszawa).