Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Anglia, Walia i Irlandia – wycieczka uczniów G17

Anglia, Walia i Irlandia – wycieczka uczniów G17

W dniach 18-27 maja 2017 roku, zgodnie z naszą szkolną tradycją, klasy trzecie gimnazjum udały się na wycieczkę na Wyspy Brytyjskie. Pod czujnym okiem przewodnika, pana Bogusława Raszewskiego, uczniowie zwiedzili najważniejsze miejsca w Anglii, Walii oraz Irlandii.

Gimnazjalistów codziennie czekały zróżnicowane atrakcje, takie, aby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Oczywiście nie ograniczały się one tylko do zwiedzania malowniczych miast i podziwiania architektury ? w planie wycieczki znalazł się rejs statkiem, a także spacer brzegiem Morza Irlandzkiego.

Niewątpliwie w pamięć każdego uczestnika wycieczki zapadnie Stonehenge ? monumentalna budowla z epok neolitu i brązu potrafiła zadziwić nawet najwybredniejszego turystę. Ważnym punktem wyjazdu były również dwie stolice ? Londyn i Dublin.

Przejażdżka London Eye, wizyta w Madame Tussauds, Muzeum Historii Naturalnej czy też zwiedzanie Trinity Collage ? to tylko kilka z wielu rozrywek, jakie uczniowie zapamiętają z tej wycieczki.

Jedno jest pewne – nikt się nie nudził! Wyjazd miał nie tylko walory dydaktyczne, ale też integracyjne. Gimnazjaliści wieczory spędzali wspólnie, a czasem, gdy zabrakło Wi-Fi, posuwali się nawet do zamierzchłych form rozrywki takich jak gry karciane czy też planszowe 😉

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki: