Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku G17: pożegnanie klas trzecich 2017

G17: pożegnanie klas trzecich 2017

W piątek 23 czerwca 2017 roku w auli szkolnej odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku. Imprezie towarzyszyła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas pierwszych i drugich.

Impreza rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia sztandaru szkoły. Głos zabrał dyrektor Tadeusz Chrószcz, który wręczył najlepszym uczniom nagrody ?Primus inter pares?. Otrzymali je Jagna Zając (IIIB), Hanna Witoszek (IIIA), Alicja Podleśny (IIIB) i Tomasz Kaziród (IIIB). Ponadto wyróżnienia za najwyższą średnią ocen w klasie otrzymały Aneta Tkocz (IIIA) i Jagna Zając (IIIB). Do zebranych nauczycieli i uczniów przemówił także prezes rady rodziców, Paweł Bronikowski.

Po przemowach nastąpiła część artystyczna, którą z uczniami klas pierwszych i drugich Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 przygotowała polonistka Marzena Bajorska.

Na scenie wystąpili:

  • Emilia Bienek (wiolonczela) i Marta Miler w recytacji wiersza pt. ?I kiedy w końcu?,
  • Monika Korytowska (gitara) z chórkiem: Ola Szołdra, Zosia Wróblewska i Marta Miler w piosence pt. ?O plecaku?,
  • Piotr Sapota, Wiktoria Jabłukiewicz, Zosia Durdzińska i Milena Smołka (taniec),
  • Małgosia Dudek i Michasia Porszke (śpiew) w piosence pt. ?Kolorowy wiatr?,
  • Zuzia Bober (recytacja) ? Zbigniew Herbert, ?Chciałbym opisać?,
  • Paweł Dziurok (pianino) w utworze ?Demons? z repertuaru Imagine Dragons.

Następnie wychowawczynie klas IIIA ? Marzanna Bogusz i IIIB ? Zuzanna Pasierbek wręczyły swoim uczniom świadectwa i pamiątkowe książki. Drobne upominki przekazali także przedstawiciele klas drugich.

Na zakończenie zaprezentowała się grupa teatralna ?Plan działania? pod kierunkiem Zofii Paszendy w składzie: Ola Szołdra, Zosia Wróblewska, Stasiu Mroszczak, Julka Piasecka (IIB), Zuzia Bober (IIA), Ania Musielak i Paulina Stachak (IA).

Imprezę poprowadziły Zuzanna Bober i Klaudia Kulesza.

Oprawa techniczna: Piotr Kopka i Mikołaj Pricop.

Zdjęcia: Adam Doliba