Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Bel Canto na Festiwalu Eurochestries 2015 (wideo)

Bel Canto na Festiwalu Eurochestries 2015 (wideo)

Chór Bel Canto z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich pod dyrekcją pani Lidii Blazel-Marszolik brał udział w festiwalu Eurochestries w miejscowości Niort we Francji, w dniach od 4 do 14 lipca.

W festiwalu brały ponadto udział orkiestra oraz zespoły z Hiszpanii, Brazylii, Austrii, Francji. Główną ideą całego przedsięwzięcia było propagowanie muzyki klasycznej (chóralnej i instrumentalnej) w wykonaniu młodych muzyków.

Byliśmy zaskoczeni ilością melomanów muzyki wokalnej obecnych na naszych koncertach. Wiwatom nie było końca. Repertuar był różnorodny od muzyki sakralnej począwszy, poprzez muzykę ludową z naszego regionu śląskiego, a kończąc na przebojach muzyki rozrywkowej.

Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia był koncert galowy, gdzie wszystkie zespoły będące na Festiwalu wykonały specjalnie skomponowany hymn festiwalu Eurochestries:

Zajrzyj do galerii