Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Chór Bel Canto na Ukrainie

Chór Bel Canto na Ukrainie

W dniach od 7 do 13 maja 2018 roku chór Bel Canto brał udział w wyjeździe na Ukrainę w ramach obchodów 250-lecia Konfederacji Barskiej oraz z okazji Dni Kultury Polskiej w Barze. Chórzyści byli goszczeni w klasztorze Ojców Bazylianów.

Bel Canto miało okazję uczestniczyć we wspólnych warsztatach wraz z chórem Młode Liście, który działa przy Domu Polskim w Barze. 9 i 10 maja chór był w Kamieńcu Podolskim oraz w Chocimiu. Przez te dwa dni śpiewał w kościele Ojców Dominikanów i w kościele św. Mikołaja w Kamieńcu Podolskim oraz w cerkwi w Chocimiu. W piątek 11 maja chórzyści zaśpiewali wraz z innymi chórami Hymn Konfederatów Barskich na uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Tego samego dnia chór dał koncert w klasztornej cerkwi. W sobotę odbyło się pożegnalne ognisko w Mytkach, gdzie chórzyści mieli okazję pobawić się z członkami innych zespołów i chórów.

Zobacz jak śpiewał chór Bel Canto na Ukrainie: https://www.facebook.com/lidia.marszolik/videos/10212566936630456/ 

Fotorelacja z wyjazdu: