Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Deszcz nagród dla naszych artystek…

Deszcz nagród dla naszych artystek…

Nie cichną jeszcze echa uzyskania przez pierwszego miejsca w tegorocznej 18. edycji Pojedynku na Słowa, a tu jak z rękawa sypią się kolejne nagrody dla niezwykle utalentowanych uczennic naszego liceum.

27 lutego Martyna Bałazy wzięła udział w XVII Wojewódzkim Konkursie Wokalnym „Motyw miłości w piosence polskiej” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu. W II etapie przesłuchań finałowych nasza uczennica wyśpiewała III miejsce.

24 marca odbyła 13 edycja Konkursu Recytatorskiego „Miłość niejedno ma imię – poezja miłosna XX-XXI wieku”, w którym I miejsce zajęła Zuzanna Kralka, II miejsce uzyskała Anna Leitner, zaś Paulina Hiltawska otrzymała wyróżnienie.

29 marca przeprowadzono w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach eliminacje miejskie w ramach 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie Katarzyna Bała i Mateusz Banaszkiewicz po przesłuchaniu 14 wykonawców zdecydowało, że do przeglądu wojewódzkiego zostaną zakwalifikowane następujące osoby: Zuzanna Kralka, Paulina Hiltawska oraz Oliwia Kąkol. Wyróżniono także Karolinę Gajer, zaś rekomendację uzyskała nasza absolwentka Michalina Porszke – obecnie reprezentująca Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda” w Rybniku.

Wszystkim wspaniałym artystkom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze etapy konkursów!