Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Sukcesy w konkursach językowych!

Sukcesy w konkursach językowych!

W dniu 30 marca 2023r. w Raciborzu odbył się drugi etap konkursów językowych z języka angielskiego i niemieckiego organizowanych przez Instytut Neofilologii Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. W konkursie tym udział wzięło ośmioro uczniów naszej szkoły a do ścisłego finału ustnego awansowała czwórka.

Uczestnikami konkursu z ramienia naszej szkoły byli Katarzyna Siedlaczek (3b), Julia Stopyra (4a) i Mykyta Bashaiev (4a) z języka angielskiego oraz Karolina Gajer i Miłosz Wróbel z klasy 3a,  Julia Boszczoń z klasy 3b oraz uczniowie klasy 4 b – Joanna Sajkowska i Paweł Skwara z języka niemieckiego.

Udział w finale gwarantował dobrze napisany test pisemny. W ustnym finale zaprezentowali się wszyscy nasi przedstawiciele z języka angielskiego oraz Julia Boszczoń z języka niemieckiego.

Drugie miejsce i tytuł Laureata przypadło Kasi Siedlaczek oraz miejsce czwarte i tytuł Finalisty zdobył Mykyta Bashaiev.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Opiekunami uczniów były panie: Ewelina Granieczny, Justyna Kuśmierek, Aleksandra Kosior-Rychlik oraz Renata Boczek-Navratil.