Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Dzień Sportu – 100 okrążeń na 100-lecie I LO

Dzień Sportu – 100 okrążeń na 100-lecie I LO

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku świętuje w tym roku okrągłą 100. rocznicę istnienia. Z tej okazji w piątek 17 czerwca 2022 roku na stadionie lekkoatletycznym odbył się bieg sztafetowy z udziałem uczniów, absolwentów i zaproszonych gości. Mieli do pokonania 100 okrążeń, czyli 40 km.

Sztafetę otworzył prezydent Rybnika, Piotr Kuczera – absolwent szkoły. Oprócz niego pobiegli m.in. Wojciech Świerkosz (zastępca prezydenta Rybnika), Rafał Tymusz (dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku), Rafał Górecki (przewodniczący Rady Rodziców przy I LO w Rybniku) i Marian Uherek (absolwent szkoły). Setne okrążenie, które było rundą honorową dla wszystkich chętnych, poprowadził dyrektor szkoły Tadeusz Chrószcz.

Na boisku odbył się także Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej. Do finału, który odbędzie się w poniedziałek na boisku szkolnym, awansowały klasy 1e, 1f i reprezentacja maturzystów.

W Międzyklasowych Zawodach Sprawnościowych, złożonych z następujących konkurencji: skok w dal, rzuty do kosza i ringo – podania i chwyty na czas, najlepsza była klasa 2d. Kolejne miejsca zajęły klasy 3g i 1c.

Dodatkową atrakcją był pokaz akrobatyczny Ewy Żak z klasy 1d oraz pokaz taneczny Dominiki Klimali z klasy 1a.

Przygotowano także kiermasz ciast przygotowanych przez uczniów, a dochód ze sprzedaży przeznaczono na pomoc dla Ukrainy.

Fot. Przemysław Kaznocha

Media o naszej imprezie:

https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,swiat-sie-zmienia-powstancy-nie-biegli-100-okrazen-na-100-lecie-i-lo-zdjecia,wia5-3266-52562.html

https://www.radio90.pl/pobiegli-z-okazji-jubileuszu-swojej-szkoly-i-lo-im-powstancow-slaskich-w-rybniku-swietuje-100-lecie-foto.html

https://www.rybnicka.eu/aktualnosci/miasto/100-okrazen-na-100-lecie-Powstancow-w-Rybniku/idn:114