Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Ewa Gatnar nominowana w konkursie Nauczyciel Roku 2015

Ewa Gatnar nominowana w konkursie Nauczyciel Roku 2015

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Konkursu "Nauczyciel Roku 2015". Wśród nominowanych do tytułu znalazła się nasza anglistka, Ewa Gatnar.

Znaleźć się wśród trzynastu najlepszych nauczycieli w Polsce ? prócz oczywistej radości i dumy ? to świadomość ?bycia na świeczniku?. I świadomość ogromnej odpowiedzialności za swe kolejne działania?

Do konkursu na Nauczyciela Roku, organizowanego od 2002 przez tygodnik ?Głos Nauczycielski? we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ewę Gatnar zgłosiła jej była uczennica ? a obecnie koleżanka z grona pedagogicznego ? Marzanna Bogusz. Dokumentacja przedstawiająca dorobek zawodowy kandydatki (a także kilkadziesiąt opinii i wypowiedzi współpracowników, zwierzchników, instytucji, obecnych i byłych uczniów oraz rodziców wychowanków) obejmowała ponad 500 stron! Jury Konkursu powołane przez Organizatora (od pierwszej edycji przewodniczy mu prof. zw. dr hab. Stefan M. Kwiatkowski) przeanalizowało w tym roku sto kilkanaście wniosków, spośród których 13 nagrodzono nominacją do tytułu Nauczyciel Roku 2015 ? w gronie tym znalazła się nasza anglistka.

13 października miała miejsce Gala Finałowa w przepięknej Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Naszej Nominowanej towarzyszyli Goście: dyrektor szkoły ? Tadeusz Chrószcz, panie: Marzanna Bogusz i Barbara Zaparty-Piasecka oraz członkowie najbliższej rodziny. W oczekiwaniu na oficjalne rozpoczęcie uroczystości był czas, by poznać pozostałych 12 Nominowanych, a także Nauczycieli Roku z lat 2002-2014 ? m.in. panie: Barbarę Halską z Jastrzębia-Zdroju (NR 2014) i Bogumiłę Bąk z Raciborza (NR 2003), które osobiście pogratulowały nominacji naszej kandydatce ciesząc się, że w pierwszej trzynastce 2015 znalazł się ktoś z Górnego Śląska. Po wystąpieniach przedstawicieli organizatorów (m.in. przewodniczącego Jury ? profesora Stefana Kwiatkowskiego, ministra edukacji narodowej ? Joanny Kluzik-Rostkowskiej i redaktora naczelnego ?Głosu Nauczycielskiego? ? Jakuba Rzekanowskiego), nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów towarzyszących wydarzeniu głównemu. Tytuły Przyjaciół Szkoły przyznano braciom Łukaszowi i Pawłowi Golcom, których Fundacja wspiera zachowanie i promocję dziedzictwa kulturowego Żywiecczyzny wśród dzieci. Nauczycielem Roku 2015 została Katarzyna Nowak-Zawadzka, pedagog szkolna z SP 87 w Warszawie ? po dekoracji charakterystycznym kapeluszem z datą 2015 nastąpiła ceremonia ?podzielenia się złotą kredą? z Barbarą Halską, Nauczycielem Roku 2014. Szkoły wszystkich Nominowanych ? w tym nasza ? zostały laureatami znaku jakości ?Szkoła na Medal?. Galę zakończył piękny koncert podopiecznych Fundacji Braci Golec, a potem swoje ?5 minut? otrzymali dziennikarze i fotoreporterzy. Ewa Gatnar miała okazję zamienić kilka zdań z braćmi Golec o swych wycieczkowych wędrówkach z Hali Boraczej do Milówki, z której pochodzą tegoroczni Przyjaciele Szkoły?

fot. Leszek Heliosz