Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Konkurs Poezji Metafizycznej – finał 2015

Konkurs Poezji Metafizycznej – finał 2015

W poniedziałek 28 września w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku odbył się Finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej. Eliminacje zostały zorganizowane w kwietniu w sali Domu Zborowego w Wiśle.

W XIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Metafizycznej najlepsza okazała się Aleksandra Wieczorek z I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Laureatka, przygotowana przez Marzenę Popek, zaprezentowała wiersz Tadeusza Różewicza pt. ?Odnaleźć samego siebie?. Drugie miejsce zajęła Sara Wrzecionko z ZSO im. P. Stalmacha w Wiśle, a trzecie ? Natalia Bednarczyk z VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie.

Wyróżnienia otrzymali pozostali uczestnicy finału: Natalia Karwot z I LO w Rybniku, Adam Rojek i Tomasz Jura z II LO im. A. Frycza-Modrzewskiego w Rybniku, Kamila Sikora z VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie i Izabela Podżorska z ZSGH im. W. Reymonta w Wiśle.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: prof. Tadeusz Sławek (przewodniczący), Andrzej Warcaba (wiceprzewodniczący), Lidia Tarczyńska.

Imprezie towarzyszyły występy Pauliny Kulej (wiolonczela), Małgorzaty Warcaby (fortepian) i Łukasza Wilgi (fortepian).

Organizatorami konkursu były dwie szkoły: I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku oraz ZSO im. P. Stalmacha w Wiśle.

galeria