Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Finał XIV Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego za nami!

Finał XIV Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego za nami!

W dniu dzisiejszym w naszej szkole rozbrzmiewały same dobre wiadomości, gdyż dokładnie taki był motyw przewodni XIV Finału Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego.

Międzyszkolna Liga Języka Angielskiego to forma współzawodnictwa organizowana przez I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rybniku od roku szkolnego 2007/2008 dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych (wcześniej dla klas trzecich z gimnazjów) z Rybnika i sąsiednich powiatów.

Inicjatorką i animatorką przedsięwzięcia była anglistka naszej szkoły, p. Ewa Gatnar. Uczniowie naszego liceum jako gospodarze pomagają w jego organizacji i prowadzeniu finału.

Impreza jest pięcioetapowa: po czterech konkurencjach pisemnych adresowanych do wszystkich uczestników (gramatyka, słownictwo, rozumienie ze słuchu i czytanie ze zrozumieniem) następuje finał ustny, który co roku ma nieco inną formułę.

Kacper Mazurek (SP36), Igor Goliasz (SP36), Jakub Wojnowski (MSP1 z Knurowa), Piotr Plaskura (Społeczna Szkoła Podstawowa), Karol Dydliński (SP35), Jan Miera (SP9), Alan Mitko (SP1) oraz Oliwia Stańczak (SP10) to finaliści XIV Ligi, którzy uzyskali najwyższy wynik punktowy w etapach pisemnych.

Zadaniem uczniów było zaprezentowanie samych optymistycznych wiadomości ze swojego miasta, regionu, kraju i świata. Z zadania wywiązali się tak wyśmienicie , że uśmiech nie schodził z twarzy jury.

Kolejnym zadaniem było zareagowanie w czasie rzeczywistym na wylosowywane polecenie. Tu również uczestnicy wykazali  się trzeźwym umysłem i znacznymi umiejętnościami językowymi.

Wybór zwycięzców nie należał do najłatwiejszych zadań, jednak po przyznaniu punktów zwycięzca konkursu został Kacper Mazurek, II miejsce zająć Jan Miera a III Igor Goliasz.

zwycięzcom i finalistom serdecznie gratulujemy!