Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016

W dniu 19 października 2015 r. delegacja I LO w Rybniku (dyrektor Tadeusz Chrószcz, nauczyciele wychowania fizycznego Adrian Kisiel i Andrzej Piecha) uczestniczyła w uroczystości Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016 województwa śląskiego.

Na początku gali, która odbyła się w Domu Kultury w Chwałowicach, poczty sztandarowe wprowadziły sztandary i został odśpiewany hymn Polski. Następnie przemawiali zaproszeni goście: Śląski Kurator Oświaty, przedstawiciele władz samorządowych i Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Kolejnym punktem imprezy było przedstawienie wyników współzawodnictwa sportowego szkół w województwie śląskim za rok szkolny 2014/2015 oraz nagrodzenie najlepszych szkół dyplomami i pucharami. W kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych we współzawodnictwie o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty nasza szkoła zajęła 6. miejsce. Na tak wysokie miejsce złożyły się bardzo dobre wyniki sportowe uczennic I LO:

  • 1. miejsce w biegu na orientację w finale wojewódzkim,
  • 7. miejsce w finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych,
  • 3. miejsce w półfinale wojewódzkim w koszykówce.

Miłym akcentem na zakończenie gali był pokaz tańców latynoamerykańskich w wykonaniu naszych uczniów, Krzysztofa Pasierbka i Olgi Pilor.

puchar_kuratora_1

puchar_kuratora_2