Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku JeFeNalia – Mateusz Bronikowski

JeFeNalia – Mateusz Bronikowski

Kolejnym gościem w ramach JuFeNaliów będzie Mateusz Bronikowski, srebrny medalista 10. Międzynarodowej Olimpiady z Astronomii i Astrofizyki w Indiach, a obecnie student astronomii na MISMaP Uniwersytetu Warszawskiego. We wtorek 20 lutego 2018 roku poprowadzi on wykład pt. ?Odkrywanie i badanie planet?.

Przypomnijmy, że absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku, Mateusz Bronikowski, wywalczył srebrny medal 10. Międzynarodowej Olimpiady z Astronomii i Astrofizyki w Indiach. Obecnie Mateusz studiuje astronomię na MISMaP Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej o jego sukcesie można przeczytać na stronie http://zs1.rybnik.pl/mateusz-bronikowski-wrocil-z-indii-ze-srebrnym-medalem.html

Warto dodać, że styczniu br. Mateusz Bronikowski uczestniczył w spotkaniu ministra nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosława Gowina, z medalistami międzynarodowych olimpiad przedmiotowych.

http://zs1.rybnik.pl/mateusz-bronikowski-spotkal-sie-z-wicepremierem-gowinem.html


W I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku trwa Jubileuszowy Festiwal Nauki 2017/18, czyli JuFeNalia, zorganizowany z okazji 95-lecia istnienia I LO.

http://zs1.rybnik.pl/jufenalia201718.html

Jubileuszowe spotkania z absolwentami szkoły będą odbywały się przez cały rok szkolny 2017/18.