Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku JuFeNalia – Marek Rojczyk nt. czerniaka

JuFeNalia – Marek Rojczyk nt. czerniaka

Kolejnym gościem w ramach JuFeNaliów był dr inż. Marek Rojczyk, adiunkt w Zakładzie Przepływu Ciepła i Energetyki Jądrowej. W piątek 26 stycznia 2018 roku poprowadził on wykład pt. ?Wykrywanie nowotworów metodami numerycznymi?.

W piątek 26. stycznia gościliśmy w Powstańcach kolejnego znamienitego gościa w ramach cyklu JuFeNalia – dr inż. Marka Rojczyka. W wykładzie obecny pracownik Politechniki Śląskiej przybliżył nam rewolucyjne rozwiązanie diagnozowania nowotworów metodami numerycznymi.

Treść prelekcji skupiała się na przedstawieniu zalet i wad powyższego sposobu badania, opowiedzeniu o biologicznej i medycznej części tematu czy wytłumaczeniu w prosty sposób zawiłości tej metody.

Spotkanie zdecydowanie można zaliczyć do udanych. Wykład mógł być interesujący dla klas biologiczno-chemicznych i
matematyczno-fizycznych, a także wszelkich osób zaintrygowanych szeroko pojętą nauką.

Więcej na temat naszego gościa znajdziecie na stronie www.itc.polsl.pl/rojczyk


W I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku trwa Jubileuszowy Festiwal Nauki 2017/18, czyli JuFeNalia, zorganizowany z okazji 95-lecia istnienia I LO.

http://zs1.rybnik.pl/jufenalia201718.html

Jubileuszowe spotkania z absolwentami szkoły będą odbywały się przez cały rok szkolny 2017/18.