Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Judo: Maciek z brązem Pucharu Polski

Judo: Maciek z brązem Pucharu Polski

W Suchym Lesie 458 zawodników (148 dziewczyn i 310 chłopców) stanęło do rywalizacji o medale w Pucharze Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w judo. Wśród nich był uczeń naszego liceum, Maciej Mikszta, reprezentujący barwy Polonii Rybnik.

Mikszta_Maciek_1aW pierwszym dniu zawodów na sucholeskich matach swoje pojedynki toczyło siedmiu dżudoków Polonii Rybnik. Najlepiej z nich spisał się Maciej Mikszta (kategoria wagowa 66 kg). Nasz uczeń zajął wysokie trzecie miejsce!

Warto dodać, że Maciej rywalizował w gronie aż 63 zawodników. Wygrał pięć walk z sześciu.

Zawody te były ostatnim krajowym sprawdzianem przed zaplanowaną w maju w Gorzowie Wielkopolskim Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.