Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku JuFeNalia – Marek Twaróg

JuFeNalia – Marek Twaróg

Kolejnym gościem w ramach JuFeNaliów będzie Marek Twaróg, redaktor naczelny Dziennika Zachodniego. Poprowadzi on wykładu pt. ?Era fake news, czyli w co wierzyć??.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku trwa Jubileuszowy Festiwal Nauki 2017/18, czyli JuFeNalia, zorganizowany z okazji 95-lecia istnienia I LO.

http://zs1.rybnik.pl/jufenalia201718.html

Jubileuszowe spotkania z absolwentami szkoły będą odbywały się przez cały rok szkolny 2017/18.

MAREK TWARÓG

Redaktor naczelny ?Dziennika Zachodniego? i ?Strefy Biznesu?, wcześniej trzy lata kierował ?Gazetą Wrocławską?, jeszcze wcześniej był reporterem, zajmującym się Kościołem, Unią Europejską i śląskim regionalizmem. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Współautor z Arkadiuszem Golą reporterskiego albumu ?Ludzie z węgla?. Z Golą współpracował też przy albumie ?Ogrodowa 1? o zagłębiowskich górnikach. Dumny z Grand Press Digital, najważniejszej w Polsce nagrody dziennikarskiej, dla ?Dziennika Zachodniego? w roku 2014, dwukrotny laureat konkursu Silesia Press (II i III nagroda), nominowany do Europejskiego Pióra SDP. Lubi też pracę ze studentami. Ojciec trójki świetnych synów.