Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Karate: Dominik Janczak z brązem ME

Karate: Dominik Janczak z brązem ME

Reprezentant Klubu Karate Kyokushin Czerwionka-Leszczyny i uczeń naszego gimnazjum, Dominik Janczak, zdobył brązowy medal mistrzostw Europy. Zachęcamy do przeczytania jego relacji z wyjazdu do Holandii.

dominik-janczak-karateW dniach 25-26 listopada tego roku w Narodowym Ośrodku Olimpijskim Papendal w Holandii odbyły się otwarte 30. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z udziałem 423 zawodników z 26 krajów, w tym Japonii, Australii i USA. Nasz wyjazd rozpoczął się w dniu 22 listopada a zakończył się 27 listopada.

Wyruszyliśmy około godziny 21:00 z Sieradza. Po 15 godzinach jazdy autokarem dotarliśmy do Cmentarza Wojskowego w Arnhem w Holandii, na którym pochowani byli żołnierze I Samodzielnej Brygady Spadochronowej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, poległych w Operacji Market Garden. Ok. godz. 14:00 przybyliśmy do ośrodka, w którym nas zakwaterowano.

Następnego dnia, tj. 24 listopada odbyła się weryfikacja zawodników i odprawa przed turniejem. Resztę dnia spędziliśmy na odpoczynku po podróży, aklimatyzacji i integracji. W piątek 25 listopada, od samego rana odbywały się konkurencje juniorów kata i kumite. Walkę o wejście do ścisłego finału przegrałem z reprezentantem Holandii i jak się później okazało – przyszłym mistrzem Europy. Ostatecznie zająłem 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej i wagowej.

Osobami funkcyjnymi podczas wyjazdu do Holandii byli trenerzy: Sensei Maciej Sokołowski, Shihan Andrzej Drewniak, Shihan Robert Wajgelt oraz lekarz pułkownik Krzysztof Mawlichanów. Na co dzień w rodzimym klubie trenuję pod okiem Sensei Piotra.

W drugi dzień zawodów startowali seniorzy, a po zakończeniu zawodów w godz. 20:00-24:00 odbyła się Sayonara Party. Po jej zakończeniu, spakowani, wyruszyliśmy w powrotną drogę do Sieradza, a następnie do domu.

Mój start zaliczam do udanych. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie przełoży się na dalsze sukcesy w karate.

Dominik Janczak z klasy IIA