Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Ł. Frydrych finalistą ?Nudnej matematyki?

Ł. Frydrych finalistą ?Nudnej matematyki?

W tym roku szkolnym Pracownia Matematyki Pałacu Młodzieży w Katowicach zorganizowała już po raz 25. konkurs ?Nudna Matematyka?. W imprezie o zasięgu wojewódzkim wzięło udział kilkunastu uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku, w skład którego wchodzą I Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17.

Pierwszy etap konkursu ?Nudna matematyka?, skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych, odbył się w auli Wydziału Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W nim zostali wyłonieni półfinaliści, wśród których znaleźli Karol Stajer z kl. 1f (I LO) oraz Łukasz Frydrych z kl. IIA, Mateusz Górecki z kl. IIB, Emila Bronikowska i Piotr Przybyła z kl. IIIA (G17).

Półfinał konkursu miał miejsce w Pałacu Młodzieży w Katowicach. W decydującym starciu najlepiej z ww. uczniów poszło Łukaszowi Frydrychowi (na zdjęciu), który jako jedyny awansował do finału. Jego nauczycielem matematyki w G17 jest Adam Doliba.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, wyrabianie sprawności w przeprowadzaniu analizy zadania, i rozwijanie umiejętności szukania nietypowych, pomysłowych i krótkich rozwiązań zadań.