Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku „Login” – poleca Małgorzata Małek

„Login” – poleca Małgorzata Małek

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji nasi uczniowie i nauczyciele dzielą się z Wami tytułami książek, które utkwiły im w głowach i sercach.

„Login” to cyberthriller Tomasza Lipko, który ukazuje współczesne zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego wykorzystywania szybko rozwijającej się technologii. Wiele z przedstawionych przez autora założeń to już fakty, chociażby system Pegasus o którym w ostatnim czasie było głośno. Czytając książkę zastanawiałam się czy w tym momencie mogę też być narażona na nagrywanie bez mojej wiedzy przez kamerkę w komputerze czy telefonie.

Intrygę którą wykreował autor uświadamia nam iż nie trzeba samemu udostępniać informacji , a przywódcy państw za pomocą swoich służb, posiadający programy mogą je sami pozyskać i przetworzyć na swoje potrzeby by zrealizować cel.

Książkę czyta się szybko i też szybko rozwija się akcja wciągając czytelnika, a losy głównych bohaterów są nieprzewidywalne i budzące dreszcz emocji. Samo zakończenie też jest zaskoczeniem, a przesłanie daje nam wiele do myślenia.

Małgorzata Małek