Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Marcin Knura wygrał Festiwal Młodych Organistów

Marcin Knura wygrał Festiwal Młodych Organistów

Bardzo dobrze w dwunastym Festiwalu Młodych Organistów w Białymstoku spisał się uczeń klasy 2a naszego liceum, Marcin Knura.

Marcin Knura z Rybnika razem z Maciejem Lewandowiczem z Wrocławia i Olgierdem Wysockim z Olsztyna zostali zwycięzcami tegorocznego festiwalu młodych organistów w Białymstoku. W młodszej grupie wygrał Artur Szczepkowski z Suwałk. Konkurs po raz dwunasty zorganizował Zespół Szkół Muzycznych. Po raz pierwszy uczestnicy grali na nowych, elektronicznych organach, które szkoła kupiła do sali koncertowej w nowym budynku.

W przesłuchaniach wzięło udział czternaścioro organistów. Dziesięcioro to uczniowie szkół muzycznych drugiego stopnia. Przyjechali z całej Polski, miast tak odległych jak Wrocław, Kraków, Opole czy Rybnik. ? Konkurs białostocki odbywa się już kolejny raz. Jest on u nas bardzo słynny. Można powiedzieć, że jest to taki wzór konkursów. Poziom jest wysoki i dlatego jest to dla nas dobry sprawdzian ? powiedział Marcin Knura, na co dzień uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. i A. Szafranków w Rybniku.

Warto dodać, że osobą przygotowującą Marcina do licznych konkursów jest absolwentka I LO w Rybniku, Elżbieta Włosek-Żurawiecka.

Źródło: TVP Białystok