Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Julia Kowalczyk siódma w Abu Zabi

Julia Kowalczyk siódma w Abu Zabi

Uczennica naszego liceum, Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik), zajęła siódme miejsce w wadze 57 kg mistrzostw świata juniorów w judo w Abu Zabi. Gratulujemy!

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich Julia Kowalczyk stoczyła cztery walki. Pokonała na kary Francuzkę Lisę Marchese i przez yuko Tajwankę Lee Hsin-Yun. W ćwierćfinale zawodniczka Polonii Rybnik przegrała jedną karą shido ze Słowenką Andreją Leski, a w pojedynku repesażowym uległa (ippon) Aigerim Abilkadirowej z Kazachstanu. Niemniej siódme miejsce w mistrzostwach świata juniorów należy uznać za ogromny i niespodziewany sukces rybnickiej zawodniczki.

>> Więcej o walkach Julii Kowalczyk na stronie Polonii Rybnik

Przypomnijmy, że przed pięcioma tygodniami Julia zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Europy juniorów w austriackim Oberwart, natomiast w kwietniu wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski juniorów w Jastrzębiu Zdroju oraz brązowy medal mistrzostw Polski seniorów w Kielcach. To jest bardzo dobry rok dla Julii!

Zdjęcie: Dominik Gajda, rybnik.com.pl