Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Martyna Pogorzelczyk w kolejnym etapie 20. OFPA

Martyna Pogorzelczyk w kolejnym etapie 20. OFPA

W niedzielę 31 stycznia w siedzibie organizatora Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku odbyły się Eliminacje Regionalne 20. OFPA. Do kolejnego etapu konkursu dostała się nasza uczennica, Martyna Pogorzelczyk. Gratulacje!

Poziom wykonawców śpiewających piosenki, w których suma muzyki, literatury i kunsztów scenicznych składały się na ogólny wyraz artystyczny w kryteriach jurorów, był bardzo wysoki. Jury w składzie Maria Meyer, Iwona Loranc i Jan Kondrak nie miało łatwego zadania, aby wybrać spośród wielu utalentowanych i wspaniale przygotowanych artystów 7 reprezentantów regionu do następnego etapu.

Jan Kondrak (przewodniczący w eliminacjach w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Zielonej Górze i Rybniku) powiedział: ? Z wszystkich miejsc, w których do tej pory odbyły się przesłuchania, w Rybniku było najwięcej bardzo młodych wokalistów, często jeszcze uczniów szkół średnich. Jestem zaskoczony i zachwycony tym, że artyści nastoletni prezentują tak wysoki, profesjonalny już poziom. Należałoby też podkreślić, że akompaniatorzy to często także wspaniali i doświadczeni muzycy którzy wnosili do występu wysoką jakość. Ci młodzi ludzie, których po wnikliwej dyskusji jednogłośnie wybraliśmy, mają już teraz dużo do powiedzenia poprzez piosenkę. Jestem spokojny o przyszłość piosenki z sensem, piosenki artystycznej!

W przesłuchaniach wzięło udział 32 wykonawców (z towarzyszeniem akompaniatora, lub akompaniamentem własnym na jednym instrumencie) z wielu miast, gdyż wybór miejsca przesłuchań należał do uczestników konkursu. W Fundacji EDF Polska w Rybniku gościli wokaliści i akompaniatorzy nie tylko z województwa śląskiego, ale także m.in. z Opola, Zduńskiej Woli, Raby Wyżnej, Bestwiny czy Łodzi. Do następnego etapu jury nominowało (kolejność alfabetyczna): Karolinę Hozer z Rybnika, Paulina Kopeć z Rydułtów, Rafała Kozika z Rybnika, Agata Michta z Dąbrowy Górniczej, Kamila Owczarka z Żor, Annę Pawlus-Szczypior z Rybnika, Martynę Pogorzelczyk z Rybnika.

W imieniu organizatora Fundacji EDF dyrektor artystyczny OFPA Jadwiga Demczuk-Bronowska już dzisiaj zaprasza (wstęp jest bezpłatny) na Konkurs Krajowy 20. OFPA podczas festiwalu 18 i 19 lutego. Podczas dwóch dni w Rybniku wystąpi, często bardzo młodych, a także już bardzo utytułowanych nagrodami na wielu festiwalach, czterdziestu wspaniałych artystów z całej Polski. OFPA na swój 20. jubileusz z pewnością zachwyci nie tylko koncertami gwiazd, ale także odkryciami artystycznymi podczas konkursu!

Tekst: rybnik.com.pl, fot. Janusz Rzymanek

—————————————-

Tak śpiewa Martyna: