Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Zofia Durdzińska w finale konkursu biblijnego

Zofia Durdzińska w finale konkursu biblijnego

Uczennica klasy IB gimnazjum, Zofia Durdzińska, zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2015/16 (organizowanego w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce), który odbędzie się 12 marca br. w Bielsku-Białej.

Diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2015/2016odbył się 9 stycznia br. w sześciu miastach: Ustroniu, Jastrzębiu-Zdroju, Nidzicy, Bydgoszczy, Warszawie i Wrocławiu.

Uczestniczyły w nim dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych ? ze wszystkich diecezji Kościoła. Na pytania konkursowe odpowiadało ponad 350 osób.

Konkurs został zorganizowany po raz dziesiąty, wymiar ogólnopolski ma po raz dziewiąty. W tej edycji uczestnicy muszą wykazać się znajomością Ewangelii Łukasza. W finałowych zmaganiach w grupie II (gimnazja) i III (szkoły ponadpodstawowe) zakres materiału zostanie poszerzony o artykuły ze ?Zwiastuna Ewangelickiego? dotyczące Ewangelii Łukasza (numery 21/2015 ? 4/2016).

Do finału, który odbędzie się 12 marca br. w Bielsku-Białej zakwalifikowało się 139 osób, które zdobyły 75 % możliwych do uzyskania punktów. Wyniki etapu diecezjalnego są dostępne na stronie: www.augustana.pl/sola_scriptura.html.