Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku MatFizChemek 2016 – zaproszenie

MatFizChemek 2016 – zaproszenie

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjum do udziału w X Interdyscyplinarnym Konkursie MatFizChemek.

Konkurs, który odbywa się na terenie I LO w Rybniku, obejmuje zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki i chemii. Pierwszy etap zostanie zorganizowany we wtorek 14 czerwca 2016 roku o godzinie 9:00. O przejściu do drugiego etapu decyduje ilość punktów uzyskanych w pierwszym etapie. Drugi, finałowy etap, odbędzie się w tym samym dniu, tj. 14 czerwca 2016 roku. Na najlepszych czekają nagrody!

W konkursie uczestniczą tylko uczniowie klas trzecich gimnazjum. Obowiązuje zakres materiału realizowanego w klasach 1-3 gimnazjum z matematyki, fizyki i chemii wykraczającego poza podstawę programową. Pierwszy etap składa się z 20 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru – 10 z matematyki, 5 z fizyki i 5 z chemii. Drugi etap składa się z 4 zadań otwartych ? 2 z matematyki, 1 z fizyki i 1 z chemii. Liczba uczestników konkursu z danej szkoły jest nieograniczona.

Zgłoszenia do udziału w konkursie zawierające pełny adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna/opiekunów oraz dane uczestników należy wysyłać do 13 czerwca 2016 roku na adres e-mail matfizchemek@gmail.com lub fax szkoły (32) 42-21-121.