Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Mistrzowie i Vice-Mistrzynie Rybnika w biegach przełajowych

Mistrzowie i Vice-Mistrzynie Rybnika w biegach przełajowych

W dniu 5.04.2024 r. odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe na boiskach RKP w Rybniku.

Drużynowe Biegi Przełajowe to specyficzna dyscyplina sportowa. Zawody odbywają się w formie indywidualnej do klasyfikacji drużynowej na dystansie 1200 m. Zawodnicy jednej kategorii startują ze startu wspólnego ustawieni drużynami. Po biegu tworzona jest lista na podstawie kolejności wbiegania na metę, i na tej podstawie każdy zawodnik otrzymuje punkty, suma punktów to wynik drużyny. Reprezentacja chłopców zajęła 1 miejsce i wywalczyła awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Bytomiu.

Skład reprezentacji: Paweł Klimek, Marcin Zysek, Miłosz Szymik, Kamil Szewieczek, Kamil Rojek, Wojciech Superniok, rez. Antoni Miłowski.

W kategorii dziewcząt, reprezentantki naszej szkoły miały do pokonania dystans 800 m dookoła jeziorka za lodowiskiem na boiskach RKP. Dziewczyny pobiegły na miarę swoich aktualnych możliwości i mimo chęci oraz walki na dystansie musiały uznać wyższość przeciwniczek z ZST i ostatecznie zajęły drugie miejsce.

Skład drużyny :Patrycja Spilok, Natalia Bosy, Maja Mokrzycka, Roksana Kołek,  Agata Binek, Weronika Brzoska, rez. Maja Dwornicka.

Opiekunem reprezentacji szkolnej jest Andrzej Piecha.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.